Czwartek, 23 Marzec 2023 r. ,   Feliksa, Zbysławy

Jaki powinien być dobry architekt?

   1
architekt

Wybór osoby, której powierzymy pracę nad naszym domem czy mieszkaniem, czyli miejscem szczególnej wagi, jest dla nas niezwykle ważne. Dlatego też, przy wyborze architekta, którego zamierzamy zatrudnić, należy kierować się wieloma czynnikami i dokładnie przeanalizować swoją decyzję, by nie spotkała nas niemiła niespodzianka. Po pierwsze, kwalifikacje to podstawa, ale to nie wszystko. Ich sprawdzenie jest pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić. Ważne jest także by zasięgnąć opinii o firmie, w której jest zatrudniony.

Nieodłącznym elementem powinno być także zasięgniecie opinii wśród znajomych, którzy korzystali z usług danego architekta, czy też mają jakieś rozeznanie w tej kwestii. Nieocenionym narzędziem oczywiście będzie internet, jeżeli dana osoba wykonuje swoje zadania nierzetelnie, to na pewno ktoś w sieci o tym poinformował innych, podobnie, jeśli dana osoba jest godna polecenia. Oczywiście, należy liczyć się z tym, że magii internetu są świadomi także inni, zarówno sami zainteresowani, którzy nie omieszkają się zareklamować, oczywiście nieoficjalnie, jak i konkurencja, która równie dobrze może uprawiać tzw. czarny PR. 

Jeśli już dokonamy wstępnej selekcji, warto osobiście spotkać się z interesującym nas architektem i naocznie przekonać się co sobą reprezentuje. Jeśli szukamy kogoś, kto zaprojektuje nasz dom tradycyjnie, mamy jego określoną wizję, z pewnością nie powinniśmy szukać architekta wizjonera, który będzie próbował wprowadzać swoją własną wizję do naszego domu. Jeśli natomiast brakuje nam pomysłu a chcemy mieszkać w wyjątkowym, intrygującym miejscu, powinniśmy nawiązać współpracę z człowiekiem z głową pełną pomysłów, niekonwencjonalnego i nieszablonowego. 

Kolejną kwestią są fundusze. Pojawia się pytanie? Czy dobry architekt, to drogi architekt? Oczywiście, że nie. W tym przypadku cenę warunkuje często nie tyle jakość wykonywanej pracy, co nazwisko, nazwa firmy, zakrojona na szeroką skalę akcja promocyjna itd. Z pewnością, nie dotyczy to większości architektów, jednak takie przypadki również często się zdarzają. 

Wielu architektów, mimo pracy wykonywanej bez zarzutu i dobrej opinii nie wyrobiło sobie jeszcze swojej marki, za którą my bylibyśmy zobowiązani słono płacić, dlatego też, za dobra jakością idą umiarkowane ceny. Nie dajmy się jednak zwieźć całkowicie niskim cenom, nikt nie będzie wykonywał tego typu pracy charytatywnie. Tak więc jak widać, wszystko w naszych rękach, tylko my sami zdecydujemy o tym, kto będzie zajmował się naszymi przysłowiowymi czterema kątami.


Już od jakiegoś czasu także sklepy internetowe oferują nowoczesne okna dachowe Balio, które są tanie, wytrzymałe na czynniki zewnętrzne i w dodatku bardzo szczelne. To znakomita alternatywa dla wielu droższych marek. Oczywiście sklepy internetowe sprzedają nie tylko same okna dachowe,...
Niwelatory to urządzenia, które z widzenia zna każdy z nas. Chodzi o charakterystyczne sprzęty, z pomocą których geodeci mierzą różnice w wysokości pomiędzy poszczególnymi punktami  terenie. Aby można było dokonać precyzyjnego pomiaru, niwelatory umieszcza się na trójnożnym...
Coraz więcej osób decyduje się na płytki na podłodze. Ten fakt można bardzo prosto wytłumaczyć. Płytki ceramiczne to elegancka okładzina, która bardzo dobrze wygląda w każdym toczeniu. To jednak nie wszystko. Płytki ceramiczne są bardzo trwałe. Obecnie można bez trudu znaleźć...